Choď na obsah Choď na menu
 


VII. ročník

Stred leta patrí už pravidelne stretnutiu futbalistov troch obcí zo Slovenska, Moravy a Čiech. Inak tomu nebolo ani tento rok, kedy náš klub cestoval na VII. ročník Turnaja priateľstva do Lužné u Rakovníka. Cestovalo sa už deň vopred, nakoľko program výletu sme si doplnili o prehliadku hlavného mesta Českej republiky.

V sobotu na nás čakali dva zápasy. Na ten prvý sme nastúpili proti domácemu celku TJ Sparta Lužná. Napriek našej mladej zostave sme boli skúsenému domácemu mužstvu viac než vyrovnaný súper , no prvý polčas sa skončil bez gólov. Po zmene strán sme ale zvýšili aktivitu a po góle Adriána Sumegu šli do vedenia. Domáci futbalisti však dokázali nielen vyrovnať, ale pomerne rýchlo aj stav otočiť na 2:1. V defenzíve sme sa spoliehali na trénovanú "ofsajd pascu", ktorá nám aj vychádzala, avšak rozhodca mal v rozhodujúcich momentoch iný názor. Následkom toho sme preto inkasovali ešte nezmyselné dva góly a pár sekúnd pred koncom už len striedajúci Dávid Chlepko znížil našu prehru na 4:2.

Prehra v prvom zápase nás tak pripravila o možnosť obhájiť minuloročné prvenstvo, navyše čakal na nás ďalší zápas s oddýchnutými futbalistami Lužné u Vsetína. V zápase, ktorom sa prejavovalo naše vyčerpanie, mohli ísť do vedenia hráči súpera, avšak nepremenili penaltu. Z prvého gólu zápasu sme sa tak tešili my a hoc sme od toho momentu boli pod tlakom súpera, ukázal sa byť tento gól ako posledný a rozhodujúci.

Pred záverečným zápasom turnaja sa na ihrisku predstavili ešte mužstvá starých pánov a po nich patrilo ihrisko súboju domácej Lužné a Lužné z Moravy. Obe mužstvá predviedli dobrý výkon, hrali pekný futbal, no šťastie v podobe výhry 2:1 sa nakoniec priklonilo na stranu futbalistov domáceho celku, ktorý sa tešil už zo svojho druhého víťazstva a celkového prvenstva na turnaji.

 1. TJ Sparta Lužná  2  2  0  0   6:3
 2. OFK Liptovská Lúžna  2  1  0  1   3:4
 3. TJ Sokol Tigři Lužná  2  0  0  2   1:3

Celkové víťazstvo teda patrilo domácemu mužstvu pred naším OFK, tretie miesto obsadili futbalisti z Moravy. Napriek druhému miestu si za predvedený výkon naše mužstvo zaslúži pochvalu. V ocenení jednotlivcov sa stal najlepším strelcom domáci hráč, najlepším brankárom bol brankár futbalistov Lužné u Vsetína a cenu pre najlepšieho hráča turnaja dostal náš Lukáš Kajda.

Turnaj bol u konca a všetko sa pripravovalo na večernú zábavu, na ktorej si všetci dosýta zaspievali a zatancovali. Práve preto ďakujeme domácim za vrelé privítanie a starostlivosť, chválime organizáciu celého podujatia a už teraz sa tešíme na ďalší rok a turnaj v našej obci.

OFK Liptovská Lúžna

5.jpg

TJ Sparta Lužná

7.jpg

TJ Sokol Tigři Lužná

6.jpg

 

Náhľad fotografií zo zložky Turnaj priateľstva VII. ročník

 

 

PortrétKontakt

Obecný futbalový klub

Liptovská Lúžna 629
034 72
IČO: 36 140 872
č. účtu: 8304539001/5600

Prezident: ORAVEC Marián 0903 253 394
Viceprezident: STAŠ Peter 0907 598 607
Vedúci: ORAVEC Marek 0918 984 233
Tréner: VESELOVSKÝ Peter 0905 505 001
Asistent trénera: VESELOVSKÝ Ján
Hl. usporiadateľ: HUBA Ivan 0908 211 656

info@ofkliptovskaluzna.com