Choď na obsah Choď na menu
 


Chuť V. ligy

V roku 1992 sa mužstvo dospelých vracia medzi okresnú elitu a doposiaľ najväčší úspech vo svojej histórii zažíva v sezóne 1996/1997. V tomto ročníku sa totiž stalo pod vedením Štefana Kasančíka víťazom najvyššej okresnej súťaže a postúpilo do V. ligy skupiny B, ktorú už riadil Stredoslovenský futbalový zväz v Banskej Bystrici. Mužstvo, ktoré nikdy predtým nehralo žiadnu nadokresnú súťaž vyhralo I. triedu s 10-bodovým náskokom pred druhou Likavkou. Rok predtým sa futbalisti Liptovskej Lúžnej umiestnili na 6. mieste a do sezóny 1996/1997 vstupovali s cieľom hrať hlavne kvalitný futbal, preto by ani vo sne nikoho nenapadlo, že už štyri kolá pred koncom súťaže budú v Lúžnej oslavovať postup, hoci už jesenná časť naznačovala, že tento rok môže mužstvo mieriť vysoko. S jednobodovým náskokom pred Bešeňovou sme totiž zimovali na prvom mieste, keď práve s týmto súperom sme zaznamenali aj jedinú jesennú prehru 3:0.

Jarná časť však bola už o čosi ťažšia. Vstup do nej nášmu mužstvu síce nevyšiel podľa predstáv, keď už v prvých troch kolách zaznamenalo dve prehry so Švošovom a Likavkou, no potom prišla šnúra šiestich víťazstiev. Tieto výsledky zabezpečili nášmu mužstvu 12 bodový náskok na čele pred zvyškom tabuľky. Vzostup lúžňanského futbalu sa stal magnetom pre domácich divákov. Na domáce zápasy svojho mužstva chodilo pravidelne 500 ľudí.

O tento postup sa pričinili: Ján Kubáň, Pavol Fongus, Jaroslav Martoš - kapitán, Emil Targoš, Peter Veselovský, Pavol Mydliar, Juraj Turoň, Peter Cárach, Vladimír Valušiak, Marek Fides, Radomír Potkan, Jozef Veselovský, Miroslav Valušiak, Vladimír Črep, Vlastimil Weiss, Ján Glemba.

Výbor TJ vtedy pracoval v zložení: Jaroslav Bulla - prezident, Vladimír Črep - tajomník, Stanislav Banáš - pokladník, Štefan Kasančík - tréner, Peter Veselovský - asistent.

a-muzstvo-v-v.-lige.jpg

V prvej sezóne účinkovania v V. lige sk. B skončili naši futbalisti na 9. mieste. Počas zimných mesiacov roku 1998 došlo k premenovaniu Telovýchovnej jednoty na Obecný futbalový klub a výbor bol doplnený o členov Petra Staša a Štefana Mydliara. V nasledujúcej, a teda druhej sezóne svojho pôsobenia však mužstvo zo súťaže vypadlo späť do I. triedy.

Napriek tomu, že mužstvo dospelých V. ligu v sezóne 1998/1999 opúšťa, Liptovská Lúžna predsa len v ligovom futbale ostáva. Stáva sa tak po triumfe našich dorastencov, ktorí vyhrávajú I. triedu oblasti Liptova pod vedením Petra Veselovského, Miroslava Fidesa a Ľubomíra Sirotu a postupom do V. ligy napodobňujú úspech mužstva dospelých z pred dvoch rokov. V prvom ročníku pôsobenia v tejto súťaži dokonca dosiahli zatiaľ najlepšie umiestnenie v histórii futbalu v Liptovskej Lúžnej, keď obsadili 3. miesto.

dorast-1998-1999-postup-do-v.-ligy-001.jpg

O postup sa pričinili hráči: Juraj Kurpaš, Marek Mydliar, Ivan Zvonár, Štefan Chlepko, Miroslav Kasančík, Juraj Dutka, Jozef Husarčík, Róbert Mydliar, Blažej Tišťan, Jozef Piller, Ján Veselovský, Michal Mydliar, Juraj Veselovský, Jaroslav Črep, Ľuboš Glemba, Juraj Glemba, Milan Pažítka, Igor Pažítka, Branislav Banáš, Pavol Veselovský, Michal Halama, Martin Lietavec