Choď na obsah Choď na menu
 


I. ročník

I. ročník medzinárodného turnaja medzi naším OFK Liptovská Lúžna, TJ Sparta Lužná a TJ Sokol Tigři Lužná sa konal v obci Lužná u Rakovníka, ktorá sa na túto udalosť pripravila fakt svedomito a zodpovedne, za čo im patrí veľká pochvala. Prvoradou úlohou tohto podujatia bolo popri futbalovom meraní si síl, nadviazať a udržiavať priateľské vzťahy so zúčastnenými obcami, čo sa samozrejme aj podarilo. Po kvalitnom futbale plnom napätia a krásnych akcií nasledovala večerná zábava o ktorú sa postarala domáca skupina Ideal Band.

Turnaj sa hral systémom každý s každým, a po každom zápase nasledovali pokutové kopy, ktoré mali v prípade nerozhodného stavu rozhodnúť o víťazovi.

Prvý zápas sme sa hrali my proti domácim futbalistom TJ Sparta Lužná, ktorý s vďaka nášmu jedinému gólu skončil našim víťazstvom. Následný súboj v pokutových kopoch sme tiež vyhrali a tak sme boli na najlepšej ceste za celkovým víťazstvom. V ďalšom stretnutí proti sebe nastúpili domáci hráči proti tímu z Lužné u Vsetína (TJ Sokol Tigři) a vyhrali dosť jednoznačne v pomere 4:1, no v pokutových pokoch sa im už tak nedarilo a opäť ich prehrali. Nasledoval teda zápas, v ktorom sa mohlo rozhodnúť o prvenstve medzi našim OFK a TJ Sokol Tigři. Ten sme však prehrali 1:2, takže celkové poradie sa bojovalo v pokutových kopoch, v ktorých sme boli aj vďaka zákrokom nášho brankára úspešnejší, a tak sme sa stali víťazmi I. ročníka tohto turnaja.

 1. OFK Liptovská Lúžna  2  1  0  1  2:2    2 víťazstvá v PK
 2. TJ Sokol Tigři Lužná  2  1  0  1  3:5    1 víťazstvo v PK
 3. TJ Sparta Lužná  2  1  0  1  4:2    0 víťazstiev v PK

Po týchto súbojoch nasledoval ešte priateľský zápas medzi domácimi starými pánmi proti zmiešanému mužstvu z Liptovskej Lúžnej a Lužné u Vsetína, ktorý vyhrali domáci futbalisti 3:1.

Výborný futbal a skvelá zábava, to bol I. ročník Turnaja priateľstva v Lužné u Rakovníka. Na budúci rok je s organizáciou na rade naša obec a náš OFK, takže veríme, že v podobnom duchu sa bude niesť aj II. ročník.

OFK Liptovská Lúžna 

300.jpg

Starí páni

810.jpg

Vyjadrenie starostu obce Liptovská Lúžna v Lúžňanskom hlásniku

vyjadrenie-starostu-k-i.-rocniku-turnaja-v-luznaskom-hlasniku.jpg

 

Náhľad fotografií zo zložky Turnaj priateľstva I. ročník