Choď na obsah Choď na menu
 


V. ročník

Tento rok sa už tradičný Turnaj priateľstva odohral na ihrisku jediného slovenského účastníka tohto turnaja, a teda na ihrisku nášho OFK.

Obhajcami minuloročného prvenstva boli futbalisti TJ Sparta Lužná. Toto mužstvo navyše vyhralo aj ročník predtým, preto bolo na najlepšej ceste vyhrať pohár natrvalo. My sme tomu, ako domáci tím chceli samozrejme zabrániť.

Na prvý zápas turnaja proti sebe nastúpili tímy spoza hraníc, teda TJ Sparta Lužná a TJ Sokol Tigři Lužná. Nakoľko z výsledkov minulých rokov boli väčšími favoritmi hráči z Lužné u Rakovníka, na ihrisku sa hrala vyrovnaná partia. Futbalisti z Lužné u Vsetína nakoniec ale aj tak nestačili na svojho súpera a nakoniec mu podľahli po výsledku 3:2.

Nasledoval zápas, v ktorom sa malo porazené mužstvo z prvého duelu stretnúť s naším OFK. Bolo to teda mužstvo z Moravy, a hoci sa jeho futbalisti snažili hrať najlepšie ako vedeli, únava tu taktiež zohrala veľkú rolu. Aj vďaka tomu sme nad TJ Sokol Tigři Lužná vyhrali 4:2. Futbalisti z Lužné u Vsetína však ukázali, že hoci sa im na týchto turnajoch moc nedarí, futbal hrať vedia, a určite sú rovnocenným súperom zvyšným dvom mužstvám.

V poslednom zápase turnaja a pomyselnom finále, sme sa stretli s futbalistami TJ Sparta Lužná. Vedomí si toho, že máme všetko vo svojich rukách sme nastúpili do zápasu dobre. Vyhrávali sme 1:0, no súper dokázal výsledok otočiť na 1:2. Znervózneli sme a začali robiť množstvo chýb. Aj napriek tomu sme však dokázali stav vyrovnať. Naďalej sme sa však chybám nevyvarovali, a tak sme nakoniec podľahli futbalistom z Lužné u Rakovníka 2:4.

Tento výsledok znamenal, že futbalisti z Čiech dokázali vyhrať turnaj tretíkrát po sebe, a pohár sa stal teda natrvalo ich. Dá sa povedať, že zaslúžene a to nielen za tento ročník, ale aj za tie dva predchádzajúce, k čomu im gratulujeme.

 1. TJ Sparta Lužná  2  2  0  0   7:4
 2. OFK Liptovská Lúžna  2  1  0  1   6:6
 3. TJ Sokol Tigři Lužná  2  0  0  2   4:7

My sme teda na turnaji skončili už tretí krát po sebe druhý. No začína nový súboj o nový pohár. Dúfajme teda, že ho budúci ročník, ktorý sa bude konať v Lužné u Vsetína, dokážeme vyhrať. Na záver turnaja boli ešte udelené ceny pre jednotlivcov, kde sa najlepším strelcom stal hráč víťazného mužstva, takisto najlepším hráčom bol futbalista z TJ Sparta Lužná a cenu pre najlepšieho brankára turnaja si prevzal brankár z TJ Sokol Tigři Lužná.

Po vyhodnotení a ukončení V. ročníka Turnaja priateľstva sa začala tanečná zábava, na ktorej už tradične hrala skupina Idealband z Lužné u Vsetína. Veríme, že sa všetkým zúčastneným na tejto akcii páčilo, a že sa všetci opäť stretneme budúci rok na Morave.

Víťazné mužstvo z Lužné u Rakovníka

sparta-luzna.jpg

 

Náhľad fotografií zo zložky Turnaj priateľstva V. ročník