Choď na obsah Choď na menu
 


Po prvý krát v IV. lige

Keď v roku 2010 vypadol OFK Liptovská Lúžna U19 z V. ligy do I. triedy a o dva roky neskôr aj z I. triedy do II. triedy zdalo sa, že vrátiť naše dorastenecké mužstvo opäť na ligovú úroveň sa tak skoro nepodarí. No v roku 2013 sa I. a II. trieda spojili do jednej rovnocennej súťaže rozdelenej na dve skupiny, pričom celkový víťaz, a teda postupujúci do vyššej súťaže vzišiel z barážového súboja víťazov týchto skupín. Túto sezónu síce skončili naši dorastenci na 5. mieste, avšak s veľkým prísľubom do novej sezóny, nakoľko všetci hráči mohli hrať v kádri minimálne ešte jeden rok.

Prišla teda sezóna 2014/2015. Kedže sa zo súťaže postupne odhlásili až tri mužstvá, futbalisti z pôvodných 11 jesenných zápasov odohrali len 8. Po piatich výhrach, jednej remíze a dvoch prehrách zimoval náš OFK U19 na druhom mieste, o ktoré sa delil so 16 bodmi spoločne s 1. OFC Lipt. Sliače U19. Prvé miesto s trojbodovým náskokom pred svojimi prenasledovateľmi patrilo dorastencom ŠK Lúčky.

Strata troch bodov síce nebola veľká, no vzhľadom na nie veľký počet zápasov bolo pre pomyselný úspech potrebné bodovať v každom. Tréneri Michal Veselovský a Peter Veselovský preto tomuto cieľu podriadili zimnú prípravu, ktorú si chlapci zobrali k srdcu a jar sa mohla začať. A začala sa veľmi dobre, keď už po prvom kole jarnej časti bola strata na vedúce mužstvo jesene dohnaná. Po tomto kole potiahli naši chlapci ešte výbornú 5 zápasovú víťaznú šnúru, po ktorej boli na čele tabuľky s 5 bodovým náskokom pred už jediným konkurentom - 1. OFC Liptovské Sliače. A práve toto mužstvo prekazilo víťazné ťaženie nášho tímu, keď v predposlednom kole nad nami vyhralo 3:2. Táto výhra síce znížila jeho stratu na rozdiel dvoch bodov, no v poslednom kole získali futbalisti Liptovských Sliačov len bod, čo teda znamenalo koniec ich nádejám. V našom mužstve, ktoré malo ešte posledný, už nepodstatný zápas pred sebou, tak zavládla veľká radosť. Domáci zápas chalani vyhrali pohodlne 4:0, a mohli tak začať prípravy na barážový dvojzápas o postup do IV. ligy s víťazom I.B triedy - ŠK Bobrovec U19.

Prvý zápas sa odohral v Bobrovci. Okrem hráčov naň cestovali aj domáci fanúšikovia, spoločne s niektorými členmi Concordie 1906, ktorí na tribúne nášho súpera urobili naším futbalistom skvelú atmosféru. Nanešťastie na ihrisku to vyzeralo inak. Našim futbalistom sa totiž vôbec nedarilo, naopak súper dokázal skórovať do polčasu až 3 krát. Tento výsledok neveštil nič dobré, no stále tu bola ešte polovica zápasu a možnosť skúsiť s výsledkom niečo urobiť. To sa nakoniec aj podarilo, chalani sa vzchopili a v druhom polčase znížili zásluhou Adama Veselovského aspoň na 3:1. Takto sa nakoniec zápas aj skončil.

Výsledok, hoci nepriaznivý no nie neprekonateľný. Bolo sa treba rýchlo spamätať, prehraný zápas zahodiť za hlavu a zodpovedne sa pripraviť na odvetu. Tréneri, hráči a hlavne diváci, ktorí na odvetu baráže prišli verili, že sa v ten deň bude oslavovať domáci postup, a tomu bolo treba podriadiť všetko.

Začal sa teda druhý odvetný zápas, v ktorom už od úvodného hvizdu vyleteli naši hráči na súpera ako osy. Neustálym napádaním nedali hráčom Bobrovca dýchať a vytúžený gól prišiel už v 7. minúte zápasu, keď sa presadil Norbert Husarčík. Výborný začiatok a burcovanie v hľadisku tlačilo našich mladíkov stále viac dopredu a v 9. minúte to bol opäť Norbert Husarčík, ktorý sa v koncovke nemýlil. Streliť za prvých 10 minút 2 góly v takomto zápase bolo krásne, no mužstvo vo svojom tlaku nepoľavovalo a šlo za ďalším gólom. A ani ten na seba nenechal dlho čakať, keď v 13. minúte po faule na Norberta Husarčíka upravoval na 3:0 Andrej Glemba. Úvod ako z rozprávkovej knihy, náskok s ktorým šiel ŠK Bobrovec U19 na naše ihrisko bol preč. Naopak taktika, s ktorou šiel náš tím do zápasu bola splnená na 110%, a hoci 75 minút bolo ešte pred nami, evidentne šokovaný súper sa prvý polčas ku vážnejšiemu ohrozeniu našej brány nedostal. Druhý polčas sa logicky očakával súperov tlak, pretože hostia museli streliť minimálne jeden gól ak chceli pomýšľať aspoň na predĺženie, no naše zodpovedne hrajúce mužstvo ich takmer k ničomu nepustilo. Kontrolovalo hru, a hoci sa v závere zápasu futbalisti Bobrovca všemožne snažili, skóre výsledku, ktorý pre nás znamenal budúcu sezónu v IV. lige sme udržali.

OFK ďakuje divákom za vytvorenie skvelej kulisy nielen na domácom zápase, ale aj v zápase v Bobrovci. A samozrejme veľká vďaka za tento úspech patrí hlavne trénerom Michalovi Veselovskému, ktorý mužstvo svojimi pestrými a zaujímavými tréningami pripravoval mužstvo hlavne po fyzickej stránke a Petrovi Veselovskému, ktorý zas svojim prednesom, neustálim povzbudzovaním a motivovaním vštepoval chalanom do hláv veci, ktoré sú v dnešnom futbale obzvlášť dôležité. A to chuť hrať a bojovať rozumom a srdcom spoločne ako jeden tím, uvedomiť si svoju silu jednotlivca a preniesť ju do tímu, pretože vedieť hrať futbal len nohami, bez chuti bojovať, nebude nikdy znamenať v našich podmienkach úspech. Títo dorastenci zvládli vďaka tomu veľa ťažkých zápasov už v I. triede a druhý barážový zápas to len potvrdili.

dorast-2.jpg 
 
OFK Liptovská Lúžna U19:
 
Horný rad zľava: Jaroslav Bulla (vedúci mužstva) Michal Veselovský (tréner), Adrián Poliak, Filip Veselovský, Lukáš Targoš, Gabriel Husarčík, Andrej Glemba, Filip Oravec, Mário Oravec, Peter Veselovský (tréner), Norbert Husarčík, Maximilián Črep
Dolný rad zľava: René Veselovský, Martin Chlepko, Adam Veselovský, Lukáš Kajda, Miroslav Veselovský, Dávid Chlepko, Adam Moravčík, Michal Serafín, Sebastián Fongus, Jakub Turoň 
chýba: Viktor Veselovský
 
 
 

 

PortrétKontakt

Obecný futbalový klub

Liptovská Lúžna 629
034 72 Liptovská Lúžna
IČO: 36 140 872
č. účtu: 8304539001/5600
IBAN: SK85 5600 0000 0083 0453 9001

Prezident: ORAVEC Marek 0918 984 233
Viceprezident: STAŠ Peter 0907 598 607
Vedúci: VESELOVSKÝ Peter 0905 505 001
Tréner: VESELOVSKÝ Peter 0905 505 001
Asistent trénera: VESELOVSKÝ Ján 0948 417 460
Hl. usporiadateľ: HUBA Ivan 0908 211 656

info@ofkliptovskaluzna.com