Choď na obsah Choď na menu
 


Úspech najmladších lúžňanských futbalistov

Súťaž Kormanov pohár je súťaž LFZ určená pre futbalistov, ktorý do futbalového života len začínajú vstupovať. Je  rozdelená na dve skupiny. Skupinu A tvoria mužstva z dolného Liptova a skupinu B mužstvá z horného Liptova. Víťaz celej súťaže je teda víťaz záverečného dvojzápasu medzi mužstvami, ktoré skončili vo svojich skupinách na prvých miestach.

Naši mladí futbalisti tzv. "kormanovci" už nejeden rok reprezentujú našu obec a OFK v tejto súťaži, ale ešte nikdy sa im nepodarilo vyhrať ju, a tým pádom tento pohár získať. Samo o sebe je zložité vyhrať už skupinu A, kedže v nej figuruje aj mužstvo MFK Ružomberok, ktorý neraz zastavil našich chlapcov v ich snahe dostať sa až do finále. No raz sa predsa len podarilo skupinu vyhrať a do finále postúpiť. Bolo to v sezóne 2002/2003 a náš klub si vo finále zmeral sily s ŠKM Liptovský Hrádok. Oba zápasy, ako doma, tak aj vonku však naši futbalisti prehrali, a tak sa museli uspokojiť s druhým miestom, čo bol vtedy ale aj tak úspech.

No prišla sezóna 2010/2011 a do kádra lúžňanských kormanovcov pribudli chlapci, ktorí začali ukazovať, že futbal vedia hrať veľmi dobre a majú predpoklady to v tejto súťaži dotiahnuť ďaleko.

Po prvom zápase to však vyzeralo hocijako, kedže na domácom ihrisku OFK prehral s MFK Ružomberok 0:4. Lenže prišli ďalšie zápasy, v ktorých už chalani stratili napokon len 2 body po remíze s TJ Havran Ľubochňa, a keď vyhrali 1:0 v odvete nad MFK, ktorý medzitým ešte zakopol na ihrisku v Kalamenoch bolo jasné, že minimálne úspech z roku 2003 sa zopakuje. Naši chalani z celkových 12 odohraných zápasoch, 10 krát vyhrali, raz prehrali, raz remizovali a s celkovým skóre 38:8 sa stali víťazmi svojej skupiny.

Postúpili do finále, v ktorom sa mali stretnúť s víťazom skupiny B, mužstvom FC 34 Liptovský Mikuláš-Palúdzka, ktoré dokázalo postúpiť cez ďalší silný klub MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

Prvý zápas finále odohralo naše mužstvo na domácom ihrisku za podpory množstva fanúšikov. Oba mužstvá vstúpili do zápasu opatrne, vedomé si, že každá chyba môže znamenať gól a každý gól môže v konečnom zúčtovaní rozhodnúť. Postupom času sa však naše mužstvo dostalo pod tlak súpera, čo nakoniec viedlo k tomu, že inkasovalo prvý gól, ktorý padol po priamom kope a následnej dorážke. Do polčasu sa už skóre nezmenilo. Na druhý polčas nastúpili naši chalani s odhodlaním čo najskôr vyrovnať. Vytvorili si tlak, ktorý im napokon priniesol ovocie v podobe streleného gólu na 1:1, keď sa po chybe obrany hostí radoval z presného zásahu Norbert Husarčík. Nasledujúca veľká snaha domácich o strhnutie vedenia na svoju stranu však bola márna, a tak sa prvý zápas skončil nerozhodne 1:1.

Tento výsledok bol skôr priaznivejší pre FC 34 Liptovský Mikuláš-Palúdzka, no naši chlapci išli do odvety ukázať, že sú lepší a dokážu to aj na súperovom ihrisku.

Zápas, v ktorom bolo pre nás dôležité streliť prvý gól, sa pre nás vyvíjal veľmi dobre, kedže sme súpera zatlačili a nepúšťali takmer do ničoho. Snaha chalanov sa nakoniec vyplatila a opäť to bol Norbert Husarčík, ktorý sa v koncovke nemýlil a gólom na 0:1 nás priblížil k zisku Kormanovho pohára. Zápas však bol len v polovici a práve na začiatku tej druhej sa po zaváhaní tentoraz našej obrany dokázali domáci presadiť a bolo vyrovnané. Zvyšok zápasu mal vyrovnaný priebeh so šancami na oboch stranách, no gól už nepadol, a tak prišlo na rad predĺženie, v ktorom sa tiež nikomu nepodarilo skórovať, čiže o novom držiteľovi Kormanovho pohára sa muselo rozhodovať v rozstrele zo značky pokutového kopu. Rozstrel bol veľmi napínavý, kedže sa ani po prvých piatich penaltách o víťazovi nerozhodlo. Nasledovali ďalšie, v ktorých sa už šťastie priklonilo k nám, a tak sa OFK Liptovská Lúžna mohol prvý krát vo svojej histórii tešiť zo získania trofeje pre najlepšiu prípravku Liptova - Kormanovho pohára.

Veľká vďaka za tento úspech patrí hlavne trénerom Mgr. Martinovi Mihálikovi, Igorovi Husarčíkovi, Petrovi Veselovskému ale aj mnohým iným, ktorí obetovali svoj čas a venovali sa chlapcom, no a samozrejme bezpochyby samotným chalanom, ktorí ukázali že majú na veľa a budú dobrými nástupcami po svojich starších kolegoch. 

r.jpg 
 
Zostava OFK Liptovská Lúžna:
 
Jakub Turoň, Michal Mydliar, Dávid Chlepko, Adrián Poliak, Sebastián Fongus, Juraj  Turoň, Andrej Glemba, Mário Oravec, Kristián Jánošík, Adam Veselovský, Norbert Husarčík
 
Náhradníci a širší káder:
 
Erik Brezniak, Adam Šimko, Filip Oravec, Gabriel Husarčík, Jakub Vierik, Dávid Weiss, Kevin Bystričan, Andrej Šomega, Norbert Dudáš, Jakub Samolej, Kristián Královič, Samuel Chlepko, Norbert Chlepko, Matej Husarčík, Samuel Bulla, Maximilián Črep
 
Vyjadrenie trénera v Lúžňanskom hlásniku
 
vyjadrenie-trenera-v-luznanskom-hlasniku.jpg
 

Náhľad fotografií zo zložky Víťazi Kormanovho pohára 2010/2011

 

 

PortrétKontakt

Obecný futbalový klub

Liptovská Lúžna 629
034 72 Liptovská Lúžna
IČO: 36 140 872
č. účtu: 8304539001/5600
IBAN: SK85 5600 0000 0083 0453 9001

Prezident: ORAVEC Marek 0918 984 233
Viceprezident: STAŠ Peter 0907 598 607
Vedúci: VESELOVSKÝ Peter 0905 505 001
Tréner: VESELOVSKÝ Peter 0905 505 001
Asistent trénera: VESELOVSKÝ Ján 0948 417 460
Hl. usporiadateľ: HUBA Ivan 0908 211 656

info@ofkliptovskaluzna.com